Eddy Ray Spot

Türkiye’nin en uygun fiyatlı, en kaliteli, en tercih edilebilir ray spot armatürünü üretmek için yola çıktık. İşte karşınızda Eddy Ray Spot!

NASIL ÜRETİYORUZ?

MUTLU MÜŞTERİLERİMİZ

Farklı bir şey mi arıyorsunuz? Onlarca ray spot ürünü arasından size uygun olanı keşfedin!

Tüm Ürünler

Ray spot aydınlatma, aydınlatma sistemleri arasında en sık kullanılanlardan biri olduğu halde, aynı zamanda en çok yanlış anlaşılan aydınlatma tipidir. Bir aydınlatma tasarımcısı için oldukça önde gelen bir araçtır, fakat tabii ki bazı temel aydınlatma ilkelerini bilmeden durum oldukça karmaşık gözükebilir. Ray spotlar bir yere doğru yönlendirilen aydınlatma türleri olduğu için sergi, parça veya bölüm aydınlatmalarında oldukça iyi performans gösterir. Çok geniş odalarda tek başına bir ray spot ürünü yeterli ışığı sağlayamayabilir. Güzel bir parça aydınlatması sağlamak için farklı bileşenleri ile bütünsel bir sistem oluşturulur.

Burada ray dediğimiz bölüm her sektörde kullanılan raylarla benzer özellikler taşır. Spot lambaları (veya başlıkları) üzerinde tutarak arzu edilen yönde hareket edebilmelerini sağlar. Yüzeye monte edildiği için, kurulumu ve çıkartılması oldukça basittir. Tabii ki genelde tavana monte edilen ray spotların farklı kullanım türleri de mevcuttur. Bazı tasarımcılar ray spotları kirişlere, duvarlara monte eder ve hatta kablo ile tavandan sarkıtabilirler.

Bir ray spot sisteminin güzelliği çok yönlülüğüdür. Spot düzeni genişletilebilir veya hali hazırda yer alan düzen yeniden konfigüre edilebilirdir. Lambaları başlıklar etrafında hareket ettirebilir, daha fazlasını ekleyebilir, türlerini değiştirebilir veya onları farklı yönlere yönlendirebilirsiniz. Tabii ki bu esneklik, yerleştirme konusunda bir uzman tavsiyesi ihtiyacı doğurabilir. Aşırı parlamaları ve gölgeleri önlemek için ray spotlarının yakın bir duvarda veya doğrudan bir çalışma yüzeyinde parlaması gerekir. Bu parçanın çoğunlukla bir vurgu veya görev ışığı olduğunu hatırlarsak, birçok odada görevler (sanat eseri, mobilya, mimari detaylar) çoğu görevde olduğu gibi belirli periyotlarda yer alır, bu nedenle parkurdan 30-60 cm uzakta olmalıdır. Bu bilgilerin çoğu, gömülü armatürler için de geçerlidir.