2 Ocak 2019

Bilgelik Sütunu – Pillar of Wisdom

Mikro Aydınlatma 1974’den beri ışığa gönül vererek mekanları sadece aydınlatmakla kalmıyor, aynı zamanda tasarımda estetiği ön planda tutarak ortama hayat veriyor. Yüzlerce aydınlatma ürünü içerisinde lineer aydınlatma, ray spot aydınlatma, sarkıt aydınlatma, aplik aydınlatma, sıva üstü aydınlatma, lamba-abajür aydınlatma, bahçe ve mağaza aydınlatmaları gibi birçok ürün bulunuyor. Bu aydınlatmaların yerli üretimle kişiye özel ölçülerde üretilebilmesi ise Mikro Aydınlatma’yı diğer aydınlatma firmalarından ayıran özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Mikro Aydınlatma’nın tasarım aydınlatma çözümleri için kurduğu yeni markası Mikro Atölye’nin yanısıra; Pillar of Wisdom ile Mikro Aydınlatma mekanlara karakter katmaya geliyor. Şu anda ASMED’in bahçesinde konumlandırılmış Pillar of Wisdom, yani Bilgelik Sütunu üzerindeki detay kelimelerle misafirlerini büyülüyor.

Bilgelik Sütunu üzerinde 5 kelime bulunuyor. Bunlar art, science, education, med ve dedication.

Art: Sanat, insanların iletişiminin en önemli ögelerindendir. Bazen bazı duyguları anlatmak için kelimeler yetmez. Burada resmin diline başvurulur, müziğe sarılır insan veya dansın ritmine bırakır kendini. Sanat, ne şartta olursa olsun insandan beslenir; onunla büyür ve gelişir. Ve beslendiği insanlığın her daim dinamik olmasını ve ufkunu genişleterek büyümesini sağlar. Bu karşılıklı bir gelişmedir. Bilgelik Sütunu da sanatın önemini kendi yapı taşları arasına koymuştur.

Science: Bilim, insanlık tarihinin ilerlemesi için temel taştır. Tarih boyunca birçok sebeple bilim yalanlanmış ve yıllar cahiliğe kurban verilmişti. Artık bu cahilliği yıkmak, insanlığın potansiyelini ortaya çıkarmak ve geleceği inşa etmek için bilimin önemi kabul edilmiştir. Hayatı temel alan tıp biliminin ise bilgelik sütununda olması kadar olası bir şey söz konusu değildir.

Education: Eğitim! Bilimin yeşerebilmesi için eğitimin insanlığa eşit ulaşabilir olması gerekmektedir. Toplumların refah seviyesi de bireylerin eğitim seviyeleriyle yakından ilişkilidir. Eğitimle işinin uzmanı olan insanlar, Bilgelik Sütunu’nda tabii ki yer almalıdır. Eğitim, birçok şeyin temel anahtarıdır.

Med: Med, yani medical sağlığı koruyan ve yerine getiren anlamına gelmektedir. Bir diğer anlamıyla şifa sanatı olarak da görebiliriz. Art ve Science’ın yanında; her ikisinden de biraz alarak şifayı insanlığa sunan Med; bir hastane için olmazsa olmazdır. Şifa aramaya gelen hastalarına en iyi karşılamayı sunan X hastanesi; Pillar of Wisdom – Bilgelik Sütunu ile bunu sağlayabilmektedir.

Dedication: Kararlılık! Hayat her zaman yelkeninize rüzgarlar doldurmaz. Bazen yokuş yukarı tırmanmak zorunda kalırsınız, kendinizi yorgun veya çaresiz hissedebilirsiniz. Fakat yolunuza devam etmeli, amacınız doğrultusunda daha da hırslanarak ilerlemelisiniz. Bilgelerin hiçbiri karşılarına çıkan ilk sıkıntıda pes etmiş kişiler değildir. Bilgelik Sütunu da kararlılıkla, geleceğe ışık tutmaktadır.
Çelik yapı üzerinde oluşturulmuş mesaj kafeslerinin ardından kelimeleri aydınlatan led aydınlatmalar zemine gölgeler eşliğinde düştüğünde ise tam bir görsel şölen oluşturuyor. Kişiye özel tasarlanabilen Pillar of Wisdom ile mekanlarınıza karakter kazandırın!

Genel