4 Ocak 2019

Bahçe Aydınlatma Armatürleri

İç mekanların aydınlatma tasarımı kadar dış mekanların, bahçe aydınlatma armatür tercihleri de o kadar önemlidir. Bir mekan hakkında ilk izlenimi oluşturan, evinize giden yolda size farklı hisler yaşatan şey yine bahçenizi o ışık tasarımının altında nasıl gördüğünüzdür. Gündür doğal ışık altında peyzajın kalitesiyle büyülenirken, gece doğru aydınlatma ile hem yolunuzu rahat ve güvenle bulabilir; hem detaylar ile bahçe estetiğini ön plana çıkarabilirsiniz. Bizler de bu yazımızda bahçe aydınlatma armatürleri hakkında önerilerimizi, bahçe aydınlatma önerilerini ve bahçe lambalarını anlatacağız.

Bahçe aydınlatma önerileri dediğimizde unutmamamız gereken ilk detay bahçe ve iç mekanın bir uyum içinde olduğudur. Eğer iç mekanda sade ve modern bir dekorasyon kullanılmışsa; bahçe aydınlatması da bununla uyumlu bir şekilde sade ve modern olmalıdır. Bahçe aydınlatma çözümlerinde ilk olarak yollar ele alınmalıdır. Yol çizgisi kenarlarına yerleştirilecek kısa boylu bahçe aydınlatma direği ile ışıklandırılabilir. Ya da yol taş diziminden oluşuyorsa gömülü spot ışıklar da modern ve şık bir tasarım oluşturacaktır. Yol aydınlatması çok önemlidir, çünkü karanlıkta önümüzü yeterince iyi görememek kazalara sebep olabilir.

Bahçe aydınlatmalarının gece boyunca açık duracak olması hem güvenlik hem de ekonomik açıdan bize en uygun olacak LED ampülleri tercih ettirir. Uzun ömürlü ve ekonomik oluşları, ısınmadıkları için elektrik kontaklarına sebep vermemeleri ve yaydıkları sağlıklı ışık sayesinde göz yormaması LED ışıkları bahçe aydınlatmasında da kullanılır yapmıştır.

Yol aydınlatmasında kullanmaya karar verdiğimiz bahçe aydınlatma armatürü sonrasında sıra peyzaja gelir. Eğer gür ağaçlarınız varsa bunları led ışıklarla süslemek sizi mahallenin en havalı evlerinden biri yapar. Ağaç aydınlatmaları ülkemizde genellikle işletmelerin bahçelerinde yapılır, hatta üzerine çin lambaları da eklenerek otantik bir hava yaratılır. Aydınlatma dekorasyonları ise apayrı bir dünyadır ve bu konudaki çözümlerimizi Mikro Atölye adıyla gerçekleştirmekteyiz. Özel günler için yapılacak dış mekan aydınlatmaları, dış aydınlatma projeleriniz için doğru adres Mikro Atölye’dir. Projenize özel tasarlanan, sizin için özel ölçülerde üretilen ürünlerimizle aradığınız dış mekan aydınlatma dekorasyonu, ışıklı dekor süslerini size sunuyoruz.

Dış mekan aydınlatmalarının en yeni gözdelerinden bizi ise Çizgi Aydınlatma’nın, bir diğer adıyla Mikro Aydınlatma’nın yeni ürünü Pillar of Wisdom; yani Bilgelik Sütunu’dur. Kelime ışıklandırarak görenleri kendine hayran bıraktıran Pillar of Wisdom; mekanlarınızın girişinde misafirlerini karşılarken onların ilgisini bir anda kendi üzerine çeken; dış mekan aydınlatmasının estetik ve tasarımla buluştuğu bir aydınlatmadır. Projelerinize özel olarak tasarlanan, istenilen ölçülerde ve istenilen kelimeler işlenerek oluşturulan Bilgelik Sütunu ürünümüzle rakiplerinize kapayamayacakları bir fark atmış olacaksınız.

Bahçe aydınlatma armatürleri fiyatları, bahçe aydınlatma direği fiyatları ve dış mekan lamba fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Genel